Pogoda w Portugalii

Większości z nas Portugalia kojarzy się rzecz jasna tylko i wyłącznie pozytywnie. Jesteśmy przekonani co do tego, że słonce świecie tam niemal każdego dnia w roku, a śniegu w tym kraju Półwyspu Iberyjskiego nie znajdziemy. Czy rzeczywiście jest tak, jak większość sądzi, czy może jest zupełnie inaczej? Postanowiliśmy przyjrzeć się sferze pogody w tym kraju. Jako że jest to coraz popularniejszy kierunek wyjazdów wakacyjnych pośród Polaków, z pewnością wysnute przez nas wnioski pomogą wielu turystom, którzy w najbliższym czasie mają zamiar udać się do Portugalii.

Kiedy wypoczywać?

Jeśli macie zamiar udać się do Portugalii to najlepiej, jeżeli przyjedziecie tu w sezonie wakacyjnym. W praktyce oznacza to tylko tyle, że warto się tu udać w okresie od wczesnej wiosny do jesieni. Wydaje się, że najlepszym miesiącem na to, aby wypocząć w słonecznej Portugalii będzie czerwiec. Temperatury są tu wówczas najwyższe, a to każdego turystę interesuje najbardziej. Jak najbardziej turystycznie kraj ten idealnie nadaje się na wyjazd wakacyjny.

Późna jesień i zima

Tak różowo nie jest już natomiast późną jesienią oraz tym bardziej zimą. Wprawdzie nawet i w tym okresie roku zdarzają się ciepłe tygodnie, kiedy to słońce grzeje przez dłuższy czas, to jednak przygotować się trzeba na deszcz, bo jest to pora deszczowa. Poza tym o wiele chłodniejsze są wówczas także i noce, co dla wielu turystów może być kłopotliwe. Wyjątkiem może być początek listopada, kiedy jest ciepło. Okres ten nie bez powodu określa się „latem świętego Marcina”.

Pamiętajmy też, że większość domów w Portugalii nie ma centralnego ogrzewania. W związku z tym całkiem normalne jest tu to, że zimą śpi się nie tylko pod kołdrą, ale także i dwoma kocami. Normą jest też dogrzewanie pomieszczenia przy wykorzystaniu farelek czy piecyków gazowych. Problemów takich nie będzie natomiast w nowoczesnych domach oraz hotelach, które są wyposażone w klimatyzatory.

Znalezione obrazy dla zapytania weather graph Lisbon

Tak więc pogoda w Portugalii jest bardziej wybredna, niż się wielu Polakom wydaje.